تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

العجل یوسف زهرا.... - خلوت عاشق

خلوت عاشق

پنجشنبه 11 شهریور 1389 12:32 ب.ظ

نویسنده : منتظر ظهور

در مناجاتی که حضرت موسی با خداوند داشت، خداوند به او چنین خطاب کرد: ((ای پسر عمران! دروغ می گوید آنکس که گمان میکند مرا دوست می دارد در حالی که چون شب فرا می رسد، از من چشم می پوشد و به خواب می رود. آیا مگر چنین نیست که هر عاشقی دوست دارد با معشوقش خلوت کند؟

 ای پسرعمران در دل شب های تار از دلت خشوع و از تنت خضوع و از دیدگانت قطرات اشک نثار من کن و مرا بخوان که مرا به خودت نزدیک و اجابت کننده خواهی یافت.))

 معاویه بن عمار دهنی از امام صادق(ع) نقل کرده است: ((نماز شب چهره را زیبا اخلاق را نیکو، بوی بدن را خوش، روزی را فراوان، بدهی ها را ادا، غصه و اندوه را برطرف و قدرت بینایی را افزون می کند))

 مردی نزد امیر مومنان آمد و عرض کرد من از نماز شب محروم شده ام ، علی فرمود: (( تو کسی هستی که گناهانت تو را به بند کشیده است.))

 پیامبر اکرم(ص) می فرماید:

(( بهترین شما کسانی هستند که در سخن گفتن مودبند، گرسنگان را سیر می کنند و در شب آن هنگام که مردم در خوابند نماز می خوانند.))

 امام صادق(ع) می فرماید:

((کسی که در نماز وتر هفتاد بار بگوید «استغفر الله و اسئله و التوبه» و تا یک سال بر این عمل مداومت کند خداوند او را جزء استغفار کنندگان در سحر قرار میدهد و حتما او را مشمول عفو خود می سازد))
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -